Co tě nezabije, tím se posilni!

Creme Brulee

2. dubna 2014 v 12:00 | Sim |  Sladká klasika


Ingredience: 250 ml smetany na vaření (12%)

250 ml smetany ke šlehání

1 vanilkový lusk, rozpůlený a vyškrábaný

4 žloutky

70 g jemneho cukru krupice

8 lžiček cukru na posypání

Postup: Nejdříve předehřejte troubu na 160oC. Potom vezměte lusk, rozřízněte ho podélně a vyškrábejte ho. Oba druhy smetany a vanilkovou dřeň i lusk dejte do malého hrnce a mírně ho ohřívejte, aby byla smetana těsně pod bod varu.

Žloutky utřete s cukrem, tak aby byla směs dobře spojená a hladká. Ze smetany s vanilkou vyndejte lusk a vše smíchejte s vyšlechanými žloutky. Prošlehejte, tak aby se směsi spojily.

Vše dejte zpátky do hrnce a opět ho mírně ohřívejte. Míchejte směs 6-8 minut nebo tak dlouho, dokud nezačne houstnout a nebude mít skoro pudinkovou konzistenci. Poté nalijte směs do formiček o objemu cca 200 ml a položte je do zapékací mísy nebo pekáče s vodou, která sahá cca do poloviny výšky formiček.

Pečte 25 minut nebo dokud směs nezpevní. Poté je vyndejte z pékáče a djete je do ledničky na cca 3 hodiny zchladnout.

Každý creme brulee posypte dvě lžičkami cukru a hořákem ho zkaramelizujte na krustu.

Tip: Pokud nemáte hořák, můžete krustu vytvořit také tím, že rozpalte lžíci nebo ještě lepé třeba kulatý štouchač na brambory na plotýnce. Chvíli je tam nechte nahřívat a potom přiložte k pocukrovanému creme brulee. Je to si trochu náročnější, ale na druhou stranu nemusíte mít hořák, aby jste si mohli vytvořit tu všemi milovanou cukrovou krustu.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama