Co tě nezabije, tím se posilni!

Dolomity (Itálie)

6. února 2015 v 16:57 | Sim |  Jídlo okolo světa
Rozhodla jsem se založit novou rubriku "Jídlo okolo světa". Necestuji sice zas tak často, ale když už ano, tak ráda zkouším vše nové. Věci, co jsem nikdy neochutnala, místní speciality, někdy zkouším i jídla, jejiž název vůbec neznám. Takže se s vámi prostžednictvím této rubriky chci podělit o ochutnávací zážitky.

Jako první máme Itálii, její sever, Dolomity. Je to oblast blízká jak rakouským tak i německým hranicím, takže se zde setkávají kuchyně italská, považovaná za jednu z nejlepších na světě, a rustikální německá a rakouská kuchyně.

Ochutnávka je tu:

Jako první mám jeden z mých obědů. Zelené špecle se smetanou a slaninou. Byla jsem nadmíru spokojená. Špecle byly měkké, dobře uvařené a velmi chutné (obarvení špenátem nemá žádnou chuť, funguje pouze jako lepší barva). Kombinace smetany a slaniny chutnala taky skvěle. I když to může vypadat jako malá porce, špecle opravdu zasytily.

A tady je oběd mé sestry. Pečené brambory s rozmarýnem, slaninou a volským okem. Nechutnala jsem celé jídlo, sestra mi povolila ukrást si z jejího talíře pouze pár brambor. Chutnaly dobře.


Rýžová kroketa. Neuměla jsem si moc představit, co se pod tímto názvem skrývá. Nakonec to byla rýžová směs se šunkou ve tvaru koule, obalená a osmažená. Jednou jsem něco podobného jedla na jihu Itálie, tam často prodávali obdobnou rýžovou kouli, Arancino, jen byla větší a střed byl vyplněn mletým masem a hráškem. Ani dnes ani tenkrát jsem tomuhle pokrmu příliš na chuť nepřišla.Rizoto. Nebyla by Itálie bez jejich tradičního rizota. Já ho miluju, takže i méně obvyklá kombinace jako tato, s pórkem a italskou klobásou posypané trochou opečené cibule, byla vynikající.

Jako poslední cibulová polévka. Docela klasická až na vrstvu listového těsta přes okraj misky. Takže abych dostala polévku musela jsem se dostat skrz (nakonec jsem ho oloupala i z krajů :D).Mám za sebou svoji první mini reportáž o jídle. Doufám, že se líbila a za pár měsíců (až se zase dostanu někam do ciziny) možná napíšu další. :D

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama